• s1.jpg
  • s2.jpg
  • s3.jpg
  • s4.jpg
  • s5.jpg
  • s6.jpg

Witamy na stronie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Nasza Krajna i Pałuki”.

Jesteśmy organizacją pozarządową działającą na mocy umowy ramowej z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Swoim działaniem obejmujemy powiększony od 2015 roku obszar 10 gmin: Nakło n. Notecią, Sadki, Szubin, Mrocza, Więcbork, Sępólno Krajeńskie, Kamień Krajeński, Żnin, Gąsawa, Rogowo.

Zapraszamy wszystkie osoby, organizacje, samorządy oraz przedsiębiorców, którzy chcieliby z nami współpracować w zakresie pełnienia naszej misji lub chcieliby uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze oś. 4.

Zarząd Stowarzyszenia LGR „Nasza Krajna i Pałuki”

banery_lewe_mrrw
banery_lewe_mr
banery_lewe_por

Współpracujemy z

opzwwb
pfp
kpzpip
zszs
Gospodarstwo Rybackie Ślesin Sp. z o.o.
pdkip
banery_aw
pankarp

Newsletter

Zapraszamy do zapisania się do newslettera.

Logowanie
Festyn Zimowy
poniedziałek, 25 lutego 2013 15:58

Festyn ZimowyFestyn Zimowy już za nami. W sobotę, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią nasze Stowarzyszenie zorganizowało na nakielskim rynku Festyn Zimowy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, za co Państwu dziękujemy. Celem festynu była popularyzacja obszaru powiatu nakielskiego pod kątem rozwoju turystyki w oparciu o walory naturalne połączone ze znajomością tradycji rybackich.

  W trakcie festynu można było skosztować smażonego karpia, zupy z karpia czy pysznego domowego ciasta. Pan Jan Bagrowski z Gospodarstwa Rybackiego „Ślesin” zdradzał tajniki filetowania karpia. Dorośli jak i dzieci uczestniczyli w licznych konkursach związanych z promocją obszaru oraz tradycjami rybackimi. Swoje stoisko wystawił również Polski Związek Wędkarski, Okręg Bydgoszcz oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Bnina. Oprócz lokalnej rybki można było posmakować chleba ze smalcem czy nalewki „Śmietanówka”. Czas umilały śpiewane szanty oraz rymowanki o karpiu i terenach Krajny i Pałuk nadesłane przez mieszkańców powiatu na ogłoszony konkurs. Po nagrody zwycięzcy stawili się osobiście. Imprezę uświetniła obecność Pana Zbigniewa Szczepańskiego, prezesa Towarzystwa Promocji Ryb oraz autora książek dla dzieci o tematyce związanej z przyrodą. „Pan Karp” główny bohater książek, cieszył i zadziwiał dzieci, które chętnie słuchały jego opowieści.
  Impreza była współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie, w ramach środków Lokalnej Strategii Rozwoju „Łączy nas Noteć” Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, Oś 4 LEADER, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

 

Festyn Zimowy_1

Festyn Zimowy_2

Festyn Zimowy_3

Festyn Zimowy_4

Festyn Zimowy_5

Festyn Zimowy_6

Festyn Zimowy_7

Festyn Zimowy_8

Festyn Zimowy_9

Festyn Zimowy_10

Festyn Zimowy_11

Festyn Zimowy_12

Festyn Zimowy_13

Festyn Zimowy_14

Festyn Zimowy_15

Festyn Zimowy_16

Festyn Zimowy_17

Festyn Zimowy_18

Festyn Zimowy_19

Festyn Zimowy_20

Festyn Zimowy_21

 
Copyright © 2011. Realizacja: Nasza Krajny i Pałuk